FAQ

Kuidas tagastada e-poest tellitud toode?

  1. E-poest ostetud toote saab tagastada 14 päeva jooksul arvates kauba kättesaamise päevast.

    Tagastatud toode peab olema originaalpakendis, originaalmarkeeringus ning samasuguses komplektsuses nagu Tellijale väljastamise hetkel.

    Sanitaarruumi paigaldatud toode ei ole tagasisaatmiseks kõlblik tervisekaitse ja hügieenilistel põhjustel.

    14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

    Edasimüügiks kõlbmatu (toode ei vasta eelpool mainitud nõuetele) toote eest TALI raha tagasi ei maksa.

2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

3. Kauba tagastamiseks tuleb täita kirjalik lepingust taganemise avaldus declaration of withdrawal ning saata see info@talidesign.eu.

4. Toode saata Itella pakiautomaati- Tallinna Merimetsa Selver, adressaat TALI nr +3725205317. TALI kauba tagasisaatmise kulusid ei kata.

5. Kauplusesse e-poest ostetud kaupa tagastada ei saa.

Kas saan poest (Telliskivi 60A) ostetud toote tagastada/vahetada?

Poest ostetud kvaliteetset kaupa TALI tagasi ei võta ega vaheta, kuna enne ostu on olnud füüsiliselt võimalik tootega igati tutvuda.

Tagastamise õigus kehtib vaid e-poest ostetud toodete puhul 14 päeva jooksul.

Pretensioonide esitamine

Pretensiooni palume esitada kirjalikult ning saata e-posti aadressile info@talidesign.eu.

Kaebuse võib esitada vabas vormis, kindlasti tuleb märkida oma nimi ja kontaktandmed, kaebuse esitamise kuupäev, kaubal ilmnenud puudus ning lisada ostu tõendav dokument.

Kui müüjal on põhjust kahelda, kas kaubal ilmnenud puudus on tingitud tootmispraagist või on klient selle põhjustanud, tõendavad vea tekkepõhjuseid asjatundjad. Puuduse tekkimise põhjuste tõendamise kohustus on esimesel 6 kuul pärast ostu tegemist müüjal, peale 6 kuud on tõendamise kohustus kliendil.

Müüja ja kliendi vahel tekkivad vaidlused lahendavad pooled läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on kliendil õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti Tarbimiskeskkonna osakonda (https://www.ttja.ee) ja Tarbijavaidluste komisjoni ( http://www.komisjon.ee).

Euroopa Liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijate Nõustamiskeskusse. Kaebust saab esitada ka veebipõhise platvormi abil: ec.europa.eu/odr

Kui kaua kehtib TALI kinkekaart?

TALI kinkekaardi kehtivusaeg on 12 kuud alates ostuhetkest.

NÄIDE: Ostetud 28.08.2020, viimane kehtivuse päev 28.08.2021. Peale seda kustub kinkekaart andmebaasist ning muutub kehtetuks.

Loe lisaks: “Tarbijakaitse: aegunud kinkekaarte poed vastu võtma ei pea”

Kas TALI kinkekaarti saab kasutada e-poes?

Kinkekaart kehtib vaid füüsilises TALI poes, aadressil Telliskivi 60A, Tallinn.